Aktualności

KOBIETY W SEJNEŃSKIEJ POLICJI

Data publikacji 08.03.2023

Decydując się na służbę w Policji, kobiety muszą zrezygnować z wielu rzeczy, choćby takich jak sukienki i obcasy. W pracy zakładają mundur, przypinają do pasa broń i niezależnie od pory dnia i pogody, pełnią służbę w patrolu, zabezpieczają ślady na miejscach przestępstw i rozmawiają z ofiarami przemocy domowej. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach służbę pełni 11 kobiet.

Mogły wybrać inną drogę rozwoju zawodowego, jednak jak same twierdzą, służba w Policji daje satysfakcję z dobrze wykonanego zadania a przede wszystkim z niesienia pomocy innym. W sejneńskiej jednostce służbę pełni 11 policjantek, zaś na stanowiskach cywilnych pracuje 14 kobiet. Ich rzetelna praca, profesjonalizm, ogromne zaangażowanie oraz umiejętności przekładają się na sprawne funkcjonowanie jednostki. Choć służba w Policji w dalszym ciągu zdominowana jest przez mężczyzn, w szeregach sejneńskiej Policji nie brakuje kobiet, które z dumą noszą policyjny mundur. Są także pracownice cywilne, dzięki którym możliwe jest sprawne funkcjonowanie jednostki. Kiedy potrzeba, są wymagające i stanowcze, odważne i silne, by w innych sytuacjach pokazać swoją łagodniejszą stronę. Empatia, dbałość o detale i silne poczucie odpowiedzialności, które z natury cechują kobiety, są bardzo pomocne w ich codziennej służbie i pracy. Jak same mówią w Policji, nie jest ważna tylko siła, ale także umiejętność łagodzenia obyczajów. Po służbie są strażniczkami domowego ogniska.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia dalszego rozwoju zawodowego i możliwości realizowania swoich pasji, także poza Policją.

Powrót na górę strony