Policjanci o bezpieczeństwie podczas Dni Puńska - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Policjanci o bezpieczeństwie podczas Dni Puńska

Data publikacji 16.08.2018

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, w ramach programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”, spotkali się z uczestnikami festynu „Dni Puńska – Zielna 2018”. Tematem wiodącym rozmów podczas festynu było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Mundurowi i policyjni profilaktycy, w minioną środę, spotkali się z uczestnikami festynu „Dni Puńska-Zielna 2018”. Przedstawiciele sejneńskiej Policji omówili główne zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Odbiorcom inicjatywy przypomniano też o ramowych założeniach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Patrz i słuchaj” oraz działań „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Uczestniczące w spotkaniu dzieci, miały również możliwość praktycznego utrwalenia teorii z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą m.in. za sprawą kolorowanek pn. „Klub Dobromisia” oraz grze planszowej „Bezpieczne Wakacje”.

Z uczestnikami festynu, zarówno tymi młodszymi, jak i starszymi rozmawiano także o bezpiecznym wypoczynku na wsi. Spotkanie było też doskonałą okazją do omówienia zagrożeń płynących z zażywania środków odurzających. Z kolei osobom zainteresowanym wstąpieniem do Policji przedstawiono poszczególne etapy doboru do służby.