Informacja dla mieszkańców Sejn i okolic. - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Informacja dla mieszkańców Sejn i okolic.

Data publikacji 07.08.2012

 

Na terenie naszej miejscowości jak i jej okolic szczególnie w terenach wiejskich co raz częściej dochodzi do kradzieży różnych narzędzi gospodarczych czy też ogrodniczych.  

Komenda Powiatowa Policji w Sejnach przyjmuje  co raz więcej zawiadomień co do kradzieży. Przede wszystkim są to sprzęty potrzebne do pracy w gospodarstwie lub ogrodzie. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że nie są one właściwie zabezpieczone? Trzeba pamiętać, że nie jest wskazane zostawiać swojego dobytku bez żadnego nadzoru. Kosiarka, spawarka, wykaszarka, piła, czy też inne narzędzie, które stoi cały dzień na podwórku jest można śmiało powiedzieć podana na tacy dla złodzieja.

W przeważających przypadkach sprawcy działają pod pozorem kupna złomu lub sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów, wykorzystują nieobecność lub nieuwagę właścicieli i dokonują kradzieży, dlatego też  Komenda Powiatowa Policji w Sejnach apeluje, chrońmy własne mienie, nie ułatwiajmy „zajęcia” złodziejom .Nie wpuszczajmy na posesję i do mieszkań obcych osób, a gdy takie się pojawią, należy zapisać numery rejestracyjne pojazdów i ich markę, kolor i  natychmiast  bezzwłocznie zawiadomić Policję.

Państwa szybka reakcja i konkretne informacje o sprawcach , przyczynią się do ich ujęcia.