Akcja „Znicz 2019” na terenie powiatu sejneńskiego - podsumowanie - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Akcja „Znicz 2019” na terenie powiatu sejneńskiego - podsumowanie

Data publikacji 04.11.2019

Od czwartku sejneńscy policjanci prowadzili akcję „Znicz 2019”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek w rejonie cmentarzy i na drogach powiatu.

W związku z „Dniem Wszystkich Świętych” od czwartku do późnych godzin wieczornych w niedzielę, sejneńscy policjanci prowadzili akcję „Znicz 2019”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą.

W ciągu czterech dni skontrolowano ponad 130 pojazdów, ujawniono 95 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 34 osoby zostały ukarane mandatami karnymi. Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń 1 osoba postanowiła usiąść za kierownicą auta po alkoholu. Do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w sobotę przed południem. Dyżurny sejneńskiej Policji został powiadomiony o kierującym volkswagenem, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Okazało się, że 63- letni mieszkaniec gminy Sejny faktycznie poruszał się autem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut do którego przyznał się. Doszło również do jednej kolizji. W czwartek około godz. 22.00 w Sejnach, kierujący bmw 18- letni mieszkaniec gminy Giby, jadąc ul. Konarskiego nie dostosował prędkości do warunków drogowych, skręcił w ul. Łąkową, gdzie stracił panowanie nad pojazdem. Następnie wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył z poruszającym się w kierunku ronda volvem. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.