Działania sejneńskich policjantów - Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Działania sejneńskich policjantów - Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 30.08.2019

Policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły” których celem są kontrole autobusów oraz prawidłowość oznakowania dróg w okolicy placówek oświatowych.

Wakacje się jeszcze nie skończyły ale jest to doskonały moment by rozpocząć intensywne działania mające na celu zapewnienie bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Dla wielu dzieci będzie to czas pierwszego samodzielnego pokonania takiego dystansu.

Dbając o ich bezpieczeństwo czyli najmłodszych uczestników ruchu drogowego w ramach prowadzonej akcji sejneńscy policjanci sprawdzają oznakowania dróg na terenie powiatu sejneńskiego szczególnie w pobliżu szkół. Funkcjonariusze przystąpili także do kontroli szkolnych gimbusów przewidzianych do przewożenia dzieci i młodzieży do miejsc nauki. W czasie takich kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Policjanci skrupulatnie sprawdzają między innymi stan techniczny każdego autobusu oraz jego wyposażenie.

Wszystko po to, by wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, dzieci i młodzież mogły bezpiecznie pokonywać swoją codzienną trasę do szkoły i domu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół, gdzie wraz z pierwszym dzwonkiem  ruch najmłodszych niechronionych uczestników ruchu znacznie się zwiększy.

  • policjant ruchu drogowego sprawdza stan techniczny gimbusa
  • policjant ruchu drogowego sprawdza stan techniczny gimbusa
  • policjant ruchu drogowego sprawdza stan ogumienia gimbusa