Nietrzeźwi kierujący w powiecie sejneńskim - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Nietrzeźwi kierujący w powiecie sejneńskim

Data publikacji 28.08.2019

Blisko promil alkoholu miał w organizmie 54-latek kierujący mercedesem, który został zatrzymany przez policjantów w czasie wolnym od służby. Jazdę pijanego pirata drogowego przerwała Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie insp. Anna Bajeńska wraz ze swoim mężem funkcjonariuszem KWP w Białymstoku. Nietrzeźwy kierowca odpowie za swój czyn przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce 24 sierpnia br. na terenie gminy Krasnopol. W dniu wolnym od służby, szefowa zambrowskiej Policji wraz z mężem  udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy mercedesa. Niezwłocznie po tym fakcie powiadomili dyżurnego sejneńskiej jednostki Policji. Wykonane badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego, wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kierowcy. Nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazał się 54-letni mieszkaniec Sejn.

Kolejni nietrzeźwi zostali zatrzymani dnia 26 sierpnia br. W miejscowości Krasnopol policjanci ruchu drogowego zatrzymali 57 – letniego mieszkańca powiatu sejneńskiego kierującego audi. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Prawo jazdy stracił już wcześniej i kierował pomimo aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd.  Niebawem stanie przed sądem.

Rekordzistą jednak okazał się 52 – letni mężczyzna, który również 26 sierpnia kierując rowerem posiadał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.  

Przypominamy o odpowiedzialności karnej za jazdę pod działaniem alkoholu,  apelujemy też do osób, które mogą zareagować i powstrzymać kierowców spożywających alkohol przed siadaniem za kierownicę.

Warto reagować, uniemożliwić osobie pod działaniem alkoholu jazdę samochodem albo po prostu zawiadomić policję. To ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.