Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w walce z piratami drogowymi - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w walce z piratami drogowymi

Data publikacji 15.07.2019

Funkcjonariusze sejneńskiej drogówki w trakcie kontroli miejsca zagrożonego, wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę volkswagena, który przekroczył prędkość o 30 km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach sprawdzając zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowali prędkość pojazdów w miejscowości Świackie w gminie Sejny. Jest to jedno z tych miejsc, które lokalni mieszkańcy wskazali jako zagrożenie w ruchu drogowym. Po godzinie 7 mundurowi do kontroli zatrzymali 33 – letniego kierowcę vw, jadącego w terenie niezabudowanym z prędkością 120 km/h. Okazało się, że mieszkaniec powiatu augustowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami karnymi.

Przekraczanie prędkości jest kategorią najczęściej zgłaszaną przez mieszkańców powiatu sejneńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów drogowych. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.