Turniej strzelecki o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sejnach

Data publikacji 07.06.2019

Dzisiaj na strzelnicy w Sejnach odbył się turniej strzelecki klas mundurowych szkół średnich powiatu sejneńskiego o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sejnach. Turniej zorganizowany został w związku z przypadającymi w dniu 24 lipca 2019 roku obchodami 100.Rocznicy Powołania Policji Państwowej.

W związku z przypadającymi w dniu 24 lipca 2019 roku obchodami  100.Rocznicy Powołania Policji Państwowej Komenda Powiatowa Policji w Sejnach w dniu dzisiejszym zorganizowała na strzelnicy „Borek” w Sejnach turniej strzelecki uczniom klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach o puchar Komendanta Powiatowego Policji  w Sejnach.  Celem konkursu było rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, rozbudzanie szacunku dla służb mundurowych oraz przybliżenie specyfiki pracy w Policji.  Do przedsięwzięcia zaproszono Nadleśnictwo Pomorze. Puchar Komendanta Powiatowego Policji zdobył Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. W zawodach indywidualnych I miejsce zdobyła Aleksandra Zdancewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach, II miejsce zdobył Marcin Polanis z Zespołu Szkoł Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach, III miejsce zdobył Tadeusz Czerlanis z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy oraz upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Pomorze. Turniej zakończono słodkim poczęstunkiem.

• teren strzelnicy trzy osoby przygotowują się do strzelania, dwóch policjantów nadzorujących te czynności
  • strzelnica na której jedna osoba leży i strzela oraz policjant adzorujący
  • dwie osoby leżą przygotowują się do strzelania, policjant nadzoruje te czynności
  • strzelnica kilka osób przemieszcza się po jej terenie strzelnicy
  • na pierwszym planie policjant wręcza puchar meęczyźnie w mundurze, w tle namioty - policyjny w niebieskim kolorze i zielony lasów państwowych
  • na podium stoi młodzież która wygrała zawody strzeleckie, po prawej stronie podium stoi mężczyzna ubrany w mundur leśnika, a po lewej stronie podium stoi mężczyzna ubrany w mundurze policjanta