Sejneńscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwe popołudnie” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Sejneńscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”

Data publikacji 20.08.2018

Policjanci sejneńskiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”, w trakcie których sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

Policjanci sejneńskiej drogówki, w minioną niedzielę, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, w ramach działań „Trzeźwe popołudnie” . Głównym celem przedsięwzięcia,  jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, bądź pod działaniem środków odurzających, a także zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Na 43 skontrolowanych kierujących pojazdami, jedna osoba zdecydowała się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości. W Krasnopolu, mundurowi zatrzymali 33 - letniego mężczyznę, który kierował  samochodem mając ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Ponadto w trakcie prowadzonych działań w miejscowości Giby, funkcjonariusze zatrzymali Mercedesa, którym kierował 41 – letni obywatel Białorusi. Okazało się, że jest on  poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sejneńscy policjanci, apelują do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli trzeźwi i wypoczęci. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę bądź urządzeniem znajdującym się w Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach.