"Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą"

Data publikacji 20.06.2018

Nad jeziorem Pomorze policjanci wspólnie ze strażakami i leśnikami uczyli, radzili i ostrzegali jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Działania informacyjno – edukacyjne przeprowadzono w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą”.

Sejneńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i pracownikami Nadleśnictwa Pomorze zorganizowali nad brzegiem jeziora Pomorze działania informacyjno – edukacyjne w związku ze zbliżającymi się wakacjami. W spotkaniu udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gibach i Szkoły Podstawowej z Litewskim Językiem Nauczania „Źiburys” w Sejnach. Uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, wzięli udział w teście wiedzy z zakresu bezpiecznych zachować nad wodą, na drodze, czy w miejscu zamieszkania. Na polanie leśnej ratownik medyczny ze straży pożarnej uczył jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wysłuchaniu wskazówek uczestnicy spotkania mogli sprawdzić nabyte umiejętności na fantomie. Zaprezentowano również sprzęt używany w przypadku niesienia pomocy osobie tonącej. Uczniowie, którzy przyjechali rowerami mieli możliwość oznakowania swoich jednośladów. Na zakończenie spotkania dzieciom rozdano materiały informacyjno – edukacyjne w postaci naklejek, bojek ratowniczych, opasek i piłek plażowych.

Spotkanie było dobrą okazją do przypomnienia, że tylko odpowiedzialne zachowanie nad wodą daje gwarancję bezpiecznego wypoczynku i relaksu.