„Stop demoralizacji – uwaga fajerwerki” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Stop demoralizacji – uwaga fajerwerki”

Data publikacji 31.12.2017

Sejneńscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób małoletnich w okresie świąteczno – noworocznym. Podczas działań „Stop demoralizacji – uwaga fajerwerki” sprawdzano punkty sprzedaży tych produktów i miejsca w których osoby młode mogą niewłaściwie je wykorzystywać.

Sejneńscy policjanci  czuwali, aby przygotowania do najbardziej oczekiwanej nocy w roku przebiegły w sposób bezpieczny. Zorganizowano działania, które ukierunkowane były na ograniczenie zagrożeń związanych z nieostrożnym używaniem fajerwerków. Mundurowi kontrolowali punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. Sprawdzali czy sprzedawcy stosują się do obowiązujących przepisów, a kupujący czy znają zasady bezpieczeństwa podczas ich użytkowania. Kupującym wręczano ulotki z zasadami bezpiecznego posługiwania się materiałami pirotechnicznymi.

Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Niewłaściwe ich wykorzystanie może stać się przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia. Zgodnie z obowiązującym prawem wyroby pirotechniczne używamy w dniu 31 grudnia oraz w dniach 1, 13 i 14 stycznia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl