Sejneński „Dzień Odblasków 2017” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Sejneński „Dzień Odblasków 2017”

Data publikacji 06.12.2017

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego w związku ze „Świętem Odblasków” wręczali elementy poprawiające widoczność pieszych i zachęcali do ich używania.

W „Dzień Odblasków 2017” sejneńscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Podczas wybranych kontroli drogowych w godzinach popołudniowo – wieczornych rozdawali odblaski. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych,  nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Idea wywodzi się z Norwegii i w Polsce organizowana jest po raz drugi. Elementem tegorocznej inicjatywy jest również ogólnopolski konkurs dla przedszkoli organizowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji na projekt odblasku, który będzie symbolem „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl