Konsultacje społeczne w obszarze tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Konsultacje społeczne w obszarze tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa

Data publikacji 02.02.2016

Komendant Powiatowy Policji w Sejnach zaprasza mieszkańców powiatu sejneńskiego na konsultacje społeczne w obszarze tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się 4 lutego 2016r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa odzwierciedlające zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego oraz mienia, uwzględniając czas i miejsce popełnienia czynu. Warunkiem poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń jest współpraca między wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

W dniu 4 lutego 2016 roku o godz. 12.00 na sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sejnach odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Istotnym jest, aby każdy obywatel miał możliwość wypowiedzenia się w kwestii bezpieczeństwa. W tym celu poniżej załączamy anonimową ankietę dzięki której uzyskamy informację dotyczącą poczucia bezpieczeństwa wśród członków lokalnych społeczności,  ocenę skuteczności pracy podlaskiej Policji oraz informację o miejscach zagrożonych. Ankieta będzie pomocna w tworzeniu mapy zagrożeń powiatu sejneńskiego.

Po wypełnieniu ankietę prosimy przesłać na adres:

komendant.kpp@sejny.bk.policja.gov.pl

 

Pliki do pobrania

  • 35 KB